Protokół XVI/04

Protokół Nr XVI/04

z XVI Sesji Rady Miejskiej w Świeciu odbytej w dniu 29 stycznia 2004r. od godz. 13.00 – 17.00

Otwierając obrady XVI Sesji Rady Miejskiej w Świeciu Przewodniczący Rady p. Jerzy Wójcik stwierdził, że na ogólną liczbę 21 radnych obecnych jest 21 radnych, czyli quorum a Rada może kontynuować obrady i podejmować prawomocne uchwały.

Lista obecności stanowi załącznik do protokołu.

Udział w sesji wzięli:

  • Burmistrz Świecia p. Tadeusz Pogoda

  • Z – ca Burmistrza p. Janusz Branicki

  • Sekretarz Gminy p. Krystyna Radtke

  • Skarbnik Gminy p. Marzenna Rzymek

  • Radca Prawny p. Roman Kruszyński

  • Kierownik Wydz. Inwestycyjnego p. Ryszard Sadowski

  • Kierownik Wydz. BA, G i GG p. Wiesław Ratkowski

  • Kierownik Wydz. R,OŚ i GK p. Edyta Kliczykowska

  • Kierownik Wydz. GRiWZ p. Janusz Sobolewski

  • Kierownik USC p. Leszek Żurek

  • Kierownicy jednostek organizacyjnych Gminy: OOiW p. Waldemar Fura, OPS p. Lidia Lemańska, SM p. Janusz Dzięcioł

  • Przedstawiciele lokalnej prasy i telewizji kablowej.

Zaproszeni:

  • Wicestarosta p. Barbara Studzińska

  • Prezes Spółdzielni Mieszkaniowej p. Stefan Wojnowski

  • Kierownik ZGM p. Paweł Bednarski

  • Prezes ZWiK p. Andrzej Kozłowski

Przewodniczący Rady p. Jerzy Wójcik stwierdził, iż radni na obecną sesję otrzymali porządek obrad wraz z projektami uchwał, po czym przedstawił wniosek o zmianę w porządku obrad i przeniesienie pkt 5b po pkt 5e.

Rada jednogłośnie przyjęła wniosek a porządek obrad stanowi załącznik do protokołu.

Do pkt 2

Rada jednogłośnie przyjęła protokół z poprzedniej sesji.

Do pkt 3

Przewodniczący Rady p. Jerzy Wójcik złożył informację o działaniach Rady w okresie międzysesyjnym.

Informacja stanowi załącznik do protokołu.

Dyrektor Szkoły Manadżerskiej p. Wasiak przedstawił informację o utworzeniu w Świeciu Wyższej Szkoły Menadżerskiej.

Do pkt 4

Sprawozdanie o działalności międzysesyjnej złożył Burmistrz Świecia p. Tadeusz Pogoda.

Sprawozdanie stanowi załącznik do protokołu.

Do pkt 5a

Przewodniczący Rady p. Jerzy Wójcik przedstawił projekt uchwały w sprawie ustalenia planu pracy Rady Miejskiej w Świeciu na 2004 rok.

Radna p. Helena Ratka – Fejtko – w listopadzie powinien znaleźć się następujący temat: “problem bezrobocia, rozmiary problemu, inicjatywy i działania podejmowane w celu zmniejszenia bezrobocia i jego dotkliwych skutków”.

Radna p. Halina Szolginia – w październiku wpisana została działalność Ośrodka Pomocy Społecznej a powinien być wzięty pod uwagę również Komitet Pomocy Społecznej działający na terenie Świecia.

Rada jednogłośnie podjęła uchwałę Nr 184/04 z poprawkami w przedmiotowej sprawie.

Do pkt 5c

Burmistrz p. Tadeusz Pogoda przedstawił projekt uchwały w sprawie zatwierdzenia i określenia taryf za zbiorowe zaopatrzenie w wodę i zbiorowe odprowadzanie ścieków.

Kluby Radnych SLD i OPS nie wniosły uwag natomiast stanowisko Klubu Radnych Centroprawica przedstawił przewodniczący Klubu p. Tadeusz Zawiasiński- usługi świadczone przez ZWiK nie są realizowane w warunkach rynkowych, spółka jest monopolistą i dlatego istnieje potrzeba przyjrzenia się ich działalności. Korzystają z dofinansowania gminy a z ich usług korzystają nie tylko ludzie dobrze sytuowani ale i bezrobotni, emeryci i ludzie o mniejszych zarobkach. Klub nie traktuje poważnie wyliczeń złotówkowych spółki ponieważ, woda jest używana nie tylko przez odbiorców indywidualnych ale i w produkcji co zawsze wiążę się z podwyżkami innych produktów i dlatego Klub Radnych Centroprawica będzie głosował przeciwko uchwale.

Opinie pozytywne wyraziły Komisje:

  • Polityki Gospodarczej i Finansowej

  • Gospodarki Przestrzennej, Ochrony Środowiska i Rolnictwa

  • Do Spraw Rodziny Zdrowia i Opieki Społecznej

  • Rewizyjna

  • Sportu, Turystyki i Rekreacji.

Burmistrz p. Tadeusz Pogoda – jeżeli zgłasza się takie uwagi dotyczące spółki należy powiedzieć co dalej jeżeli spółka nie działa w warunkach rynkowych. Wszystkim tym którzy mają trudna sytuacje finansową są wypłacane dodatki mieszkaniowe i pomoc ta kierowana jest do osób faktycznie jej potrzebujących a nie do wszystkich nawet tych, których stać na płacenie wyższych stawek. Spółka jest monopolistą ale dlatego sama nie może ustalać kwot. Radni mogą zmniejszyć przedstawione stawki z tym, że musza wyznaczyć skąd w budżecie wyrównać brakującą kwotę.

Radna p. Helena Ratka – Fejtko- jak wygląda sprawa ściągalności należności od Spółdzielni Mieszkaniowej i ZGM.

Prezes ZWiK p. Andrzej Kozłowski – SM wywiązuje się z opłat na bieżąco a ZGM ma przejściowe zaległości, które w terminie około 2 tygodni do miesiąca są regulowane.

Radny p. Zdzisław Kwiatkowski – stawka zaakceptowana przez burmistrza jest znacznie powyżej inflacji (1,7%) . jak w takim razie może funkcjonować ZUK, który nie podniósł stawek za odbiór odpadów, może w ZWIK jest to inaczej kalkulowane? Mając ustawę w ręce “stawia się Rade pod ścianą” bo jeżeli nie podejmiemy decyzji to i tak gmina będzie musiała zapłacić.

Czy ZWiK będzie dostarczał wodę zgodnie z normami UE?

Burmistrz p. Tadeusz Pogoda – uzasadnienie podwyżki zostało przedstawione w uzasadnieniu. Jednym z najważniejszych elementów wpływających na przedstawione stawki jest amortyzacja. Jest to spółka ze 100% udziałem kapitału gminy i gmina musi za nią odpowiadać.

Prezes ZWiK p. Andrzej Kozłowski- jakość wody dostarczanej po 1 maja 2004r. odpowiada normom UE, wyniki były przedstawiane na posiedzeniach poszczególnych komisji i są dostępne do wglądu.

Radny p. Józef Pawłowski – chciał przypomnieć, że z roku na rok proces podwyżek spada a pocieszający jest fakt, iż jakość wody się polepszyła.

Radny p. Zdzisław Kwiatkowski- 4 lata temu inwestowaliśmy w spółkę a inflacja była inna i teraz też inwestujemy?

Radny p. Janusz Królewicz – całą tragedią podwyżki jest mechanizm jej wprowadzania, każda podwyżka jest bolesna a radni maja 2 wyjścia: albo się zgodzić, albo myśleć o sposobach dopłaty. Motywujące w tym wypadku jest to, że funkcjonują dodatki mieszkaniowe.

Rada większością głosów (12 za, 6 przeciw, 3 wstrzym.) podjęła uchwałę Nr 185/04 w przedmiotowej sprawie.

Przewodniczący rady p. Jerzy Wójcik powitał p. Komasińskiego wybranego na “Osobowość Roku 2003” w konkursie “Expressu Świecia”

Do pkt 5d

Burmistrza p. Tadeusz Pogoda przedstawił projekt uchwały w sprawie uchwalenia budżetu Gminy Świecie oraz zatwierdzenia planu przychodów i wydatków Gminnego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na rok 2004.

Burmistrz przedstawił również autopoprawki do projektu budżetu na 2004 rok.

Radna p. Halina Szolginia – w pkt 3 autopoprawki po programach profilaktycznych powinno znaleźć się sformułowanie – medycyny szkolnej.

Kluby Radnych:

  • SLD – przewodniczący Klubu p. Jan Grudziński- budżet ukształtowany został w kierunku społecznym i dla społeczeństwa, dlatego Klub jest za przyjęciem budżetu;

  • OPS nie wniósł uwag;

  • Centroprawica – zajmą stanowisko w dyskusji.

Opinie pozytywne wyraziły Komisje:

  • Polityki Gospodarczej i Finansowej

  • Gospodarki Przestrzennej, Ochrony Środowiska i Rolnictwa

  • Prawa Porządku Publicznego i Spraw Obywatelskich- zaproponowała dopisanie Straży Miejskiej na str. 19 opisu do budżetu w pkt II.

  • Oświaty i Kultury

  • Do Spraw Rodziny Zdrowia i Opieki Społecznej

  • Rewizyjna

  • Sportu, Turystyki i Rekreacji.

Radna p. Helena Ratka – Fejtko - wśród wniosków, które są zawarte w materiale do budżetu jest wniosek Stowarzyszenia Osób Bezrobotnych i ten wniosek nie został ujęty w budżecie. Ta inicjatywa musi nas ogromnie cieszyć, ponieważ wypływa z chęci osób bezrobotnych, które nie popadły w marazm.

Burmistrz p. Tadeusz Pogoda – zna zaangażowanie Stowarzyszenia Osób Bezrobotnych i gmina współpracuje z nim w adaptacji pomieszczeń na świetlicę . Nie umieszczono takiego zapisu w budżecie, bo nie było takie doświadczenia w momencie jego tworzenia. Musi być podjęta uchwała Rady o dofinansowanie jednostek użyteczności publicznej. Stowarzyszenie już otrzymało pomoc na zorganizowanie ferii zimowych dla dzieci.

Radny p. Paweł Knapik – na posiedzeniu Komisji PPPiSO burmistrz był przeciwko dofinansowaniu policji więc skąd taka autopoprawka.

Burmistrz p. Tadeusz Pogoda – swojego stanowiska nie zmienił ale liczy się z opinią Komisji, na posiedzeniu której Radni jednogłośnie wyrazili opinie pozytywną.

Radny p. Tadeusz Zawiasiński – projekt budżetu zawiera wykaz wniosków zgłoszonych w przewidzianym czasie. Skarbnik p. Marzenna Rzymek na wniosek p. Pawłowskiego zgłoszony na Komisji Rewizyjnej przygotowała informację na temat wniosków, które zostały zgłoszone przez Radnych (65), 13 przyjęto do realizacji. Radni w czasie sprawowania funkcji konsultują się z wyborcami i są przekaźnikiem ich woli w postaci wniosków to zastanawia dlaczego tylko 23% z pośród wniosków zgłoszonych przez Radnych znalazło swój wyraz w budżecie.

Wysokość deficytu przedstawiony w tym projekcie- w 2003r. było 500tys. zł a na ten rok 1.400tys. zł – gmina nie jest uboga a odnotowujemy taki wzrost deficytu.

Prognoza spłaty zadłużenia – zał. Nr 11 do projektu, przewiduje dłuższy okres czasowy do roku 2007 i wydaje się, na podstawie tych danych, że będzie coraz lepiej a nasze zobowiązania będą coraz niższe. Ten wskaźnik jest nieprawdziwy, będziemy musieli podpierać się kredytami i to nie oddaje istoty rzeczy.

Kwestia podatku od nieruchomości – zmieniły się przepisy ustawy ale musi budzić niepokój , te podmioty które wypadły od płacenia podatku powinny być zastąpione przez inne.

350 tys. z opłat za sprzedaż alkoholu- mamy wątpliwości, że po wstąpieniu do UE nie zmienia się przepisy i czy ta kwota jest pewną. Maleją nakłady na pomoc społeczną a liczba osób potrzebujących wzrasta. Nie mamy zabezpieczonych środków na zniwelowanie konsekwencji zmiany przepisów.

Zmniejszyła się ilość środków na odbudowę Zamku i mniejsza jest ilość środków na Izbę Regionalną, również mniejsze są środki na utrzymanie zieleni a przecież wielkość obszarów zielonych się nie zmieniła i miejmy nadzieję, że to nie pogorszy jakości konserwacji oraz utrzymania.

W dużej części nasze zamierzenia inwestycyjne oparte są o środki zewnętrzne, więc czy w przypadku nie otrzymania dofinansowania inwestycji nie będzie?

W projekcie jest zapis – projekt budowy hali sportowej przy Gimnazjum nr 1 – hala przy szkole już istnieje.

Budzi w nas niepokój mały nakład na budowę mieszkań komunalnych – wykorzystanie pomieszczeń po PKO na 7 lokali mieszkalnych nie zaspokoi potrzeb czekających 300 rodzin. Realizacja tego budżetu powinna prowadzić do zmniejszenia bezrobocia. Wśród osób bezrobotnych rośnie odsetek osób mieszkających na wsi. W Budżecie nie wzięto pod uwagę wniosków: przekształcenia funduszu gwarancyjnego w fundusz pożyczkowy; współuczestniczenia w koszcie remontu mostu na zaporze w Kozłowie; targowiska na Mariankach.

W związku z powyższym Klub radnych Centroprawica wstrzyma się od głosowania nad projektem budżetu.

Radny p. Jan Grudziński- przeznaczenia 3,3mln zł na opiekę społeczną oraz promowanie oświaty podkreślił jako zjawisko pozytywne

Radny p. Tadeusz Zawiasiński – “co do wysokości kwot zgoda”.

Burmistrz p. Tadeusz Pogoda- do projektu budżetu złożono 108 wniosków, w których było po kilka propozycji i żeby to wszystko zrealizować musielibyśmy mieć jeszcze raz taki budżet. Realizacja zadań wieloletnich – czy to nie są wnioski radnych ?- a to trzeba w roku 2004 i następnych realizować. “Nie usłyszałem od przewodniczącego Klubu Radnych Centroprawica co zrobić, aby dać więcej na Zamek, skąd zdjąć a taka powinna być konstruktywna propozycja.” Zmniejszono kwotę na wydatki bieżące między innymi na utrzymanie zieleni aby pozyskać finanse na inwestycje. W ubiegłym roku jeśli chodzi o oświatę w ten sposób zaplanowane były 2mln zł a w tym roku 1,5mln – uwalniane środki z poręczeń będą przekazywane na bieżące wydatki oświaty, głównie wynagrodzenia.

Deficyt –był planowany w wysokości 500tys. ale myśmy go całkowicie wyeliminowany w ubiegłym roku. Na naszą prośbę promesa została przeniesiona na rok 2004r., pożyczka funduszu jest pożyczka preferencyjną i istnieje możliwość umorzenia 30 %.

Podatek od nieruchomości - w stosunku do planu wpływy są o 200tys wyższe. Jeżeli otrzymacie sprawozdanie z budżetu ten plan jest wyższy. Nie jest prawdą, że niektóre nieruchomości zostały wyłączone, faktycznie jest ich więcej.

Pomoc społeczna- gmina Świecie jest w czołówce gmin jeśli chodzi o wypłatę świadczeń z własnych środków.

Środki zewnętrzne- faktem jest że to jest trudna batalia by te środki pozyskiwać . Udział we wszystkich konkursach ułatwi nam uzyskanie dofinansowania z funduszy UE.

Zezwolenie na sprzedaż alkoholi – musimy przyjąć takie założenie, ale nikt nie potrafi wyznaczyć jaka to byłaby wartość.

Radny p. Tadeusz Zawiasiński – w przypadku mostu w Kozłowie mówiłem o współfinansowaniu. Z tego co powiedział Burmistrz rozumiem, że z reszta uwag się zgadza.

Przewodniczący Rady p. Jerzy Wójcik – krytyka jest prawem opozycji ale oby ona była prawdą i w wielu innych kwestiach Burmistrz się nie zgadza.

Stowarzyszenie Osób Bezrobotnych – przedstawiciel Stowarzyszenia omówił ich działania i problemy.

Radny p. Józef Pawłowski – chce wycofać wniosek po zapewnieniach p. Rzymek, że Komputer dla Straży Miejskiej zostanie przekazany.

W wyniku głosowania Rada :

  • jednogłośnie przyjęła autopoprawkę o przeznaczeniu kwoty 20.000zł (rozdz. 75405) dla Powiatowej Komendy Policji.

  • większością głosów (20 za, 1 wstrzym) przyjęła autopoprawkę o przyznaniu 20.000 zł (rozdz. 85121) dla Miejsko – Gminnej Przychodni Zdrowia.

  • Jednogłośnie przyjęła autopoprawki z pkt 5, 6 i7 wynikające z opinii RIO .

Autopoprawki i opinia RIO stanowią załącznik do protokołu.

Rada większością głosów (15 za, 5 wstrzym.) podjęła uchwałę Nr 186/04 wraz z autopoprawkami w przedmiotowej sprawie.

Do pkt 5e

Skarbnik p. Marzenna Rzymek przedstawiła projekt uchwały w sprawie ustalenia jednostkowych stawek dotacji przedmiotowych dla zakładu budżetowego – Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej na 2004 rok.

Kluby Radnych SLD i OPS nie wniosły uwag natomiast Klub Radnych Centroprawica jest za, ale mają nadzieję, że w 2005 roku uda się doprowadzić do działania ZGM zgodnie z prawem.

Opinie pozytywne wyraziły Komisje:

  • Polityki Gospodarczej i Finansowej

  • Gospodarki Przestrzennej, Ochrony Środowiska i Rolnictwa

  • Rewizyjna.

Rada jednogłośnie podjęła uchwałę Nr 187/04 w przedmiotowej sprawie.

Do pkt 5b

Radna p. Helena Ratka – Fejtko przedstawiła projekt uchwały w sprawie zmiany Statutu Gminy Świecie. Wyjaśnień udzielił również Radca Prawny p. Roman Kruszyński.

Kluby Radnych SLD i OPS nie wniosły uwag natomiast Klub Radnych Centroprawica będzie głosować indywidualnie.

Następujące opinie wyraziły Komisje:

  • Prawa Porządku Publicznego i Spraw Obywatelskich – opinia negatywna,

  • Gospodarki Przestrzennej, Ochrony Środowiska i Rolnictwa- nie zajmowała się problematyką

  • Rewizyjna- w świetle opinii klubów stanowisko Komisji jest bezzasadne bo z powodu braku uzasadnienia projekt został oddalony.

Radny p. Paweł Knapik – odnośnie uzasadnienia: kiedy odbyły się spotkania z posłami i z jakimi posłami?

Radny p. Zbigniew Rydziel – był to poseł p.Kłopotek i p. Mojrzeszowicz spotkanie odbyło się przed referendum.

Rada większością głosów (13 za, 5 wstrzym.) podjęła uchwałę Nr 188/04 w przedmiotowej sprawie.

Do pkt 5 f

Przewodniczący Rady p. Jarzy Wójcik – projekt wynika z poprzedniej uchwały.

Radny p. Tadeusz Zawiasiński zgłosił kandydaturę p. Taracha, p. Kwiatkowskiego i p. Rogali.

Radny p. Jan Grudziński – zgłosił kandydaturę p. Królewicza i p. Lara.

Radny p. Janusz Królewicz – zgłosił kandydaturę p. Grudzińskiego.

Radny p. Zdzisław Kwitakowski – czy nie potrzeba najpierw odwołać Komisji Gospodarki Przestrzennej, Ochrony Środowiska i Rolnictwa?

Radca Prawny p. Roman Kruszyński- zmiany w statucie wejdą w życie po 14 dniach od dnia publikacji w Dzienniku Urzędowym, dlatego komisje nie zaistnieją prędzej. Ponadto uchwały te uchylają działanie uchwały o powołaniu Komisji GPOSiR.

Radny p. Zdzisław Kwitakowski- czy nie powinniśmy powołać komisji doraźnej Rolnictwa?

Radca Prawny p. Roman Kruszyński- skoro przegłosowano już uchwałą o zmianie w Statucie uwaga ta jest zgłoszona za późno.

Radna p. Helena Ratka - Fejtko – zgłosiła kandydaturę p. Plewy.

Przewodniczący p. Jerzy Wójcik zgłosił kandydaturę p. Trochowskiego.

Następnie zapytał kandydatów czy wyrażają zgodę na przystąpienia do Komisji GPiOS – wszyscy wyrazili zgodę poza p. Rogalą, który był nieobecny.

W wyniku głosowania Rada:

  • większością głosów (19 za, 1 wstrzym.) przyjęła kandydaturę p. Zdzisława Kwiatkowskiego.

  • większością głosów ( 4 za, 12 przeciw, 4 wstrzym.) odrzuciła kandydaturę p. Bogdana Taracha.

  • większością głosów (19 za, 1 wstrzym.) przyjęła kandydaturę p. Janusza Królewicza

  • większością głosów (19 za, 1 wstrzym.) przyjęła kandydaturę p. Michała Lara

  • większością głosów (15 za, 5 wstrzym.) przyjęła kandydaturę p. Jana Grudzińskiego

  • większością głosów (19 za, 1 wstrzym.) przyjęła kandydaturę p. Zdzisława Plewy,

  • większością głosów (16 za, 3 wstrzym.) przyjęła kandydaturę p. Henryka Trochowskiego.

Rada jednogłośnie podjęła uchwałę Nr 189/04 w przedmiotowej sprawie.

Do pkt 5h

Radny p. Tadeusz Zawiasiński zgłasza kandydaturę p. Janusza Królewicza na przewodniczącego Komisji GPiOS.

Radny p. Janusz Królewicz nie wyraża zgody na przyjęcie tego stanowiska i zgłasza kandydaturę p. Jana Grudzińskiego.

Rada większością głosów (17 za, 2przeciw, 1 wstrzym.) przyjęła kandydaturę p. Jana Grudzińskiego i podjęła uchwałę Nr 190/04 w przedmiotowej sprawie.

Do pkt 5g

Radna p. Helena Ratka – Fejtko zgłosiła kandydaturę p. Rydziela

Radny p. Zbigniew Plewa- zgłosił kandydaturę p. Ratka – Fejtko.

Radny p. Jan Grudziński - zgłosił kandydaturę p. Pawłowskiego

Radny p. Janusz Królewicz - zgłosił kandydaturę p. Taracha.

Radny p. Zbigniew Rydziel- zgłosił kandydaturę p. Myrdy.

Radny. p Zdzisław Kwiatkowski - zgłosił kandydaturę p. Plewy.

Przewodniczący Rady p. Jerzy Wójcik zapytał kandydatów czy wyrażają zgodę na przystąpienia do Komisji Rolnictwa – wszyscy, poza p. Tarachem i p. Plewą., wyrazili zgodę.

W wyniku głosowania Rada:

  • większością głosów (19 za, 1 wstrzym.) przyjęła kandydaturę p. Zbigniewa Rydziela

  • większością głosów (19 za, 1 wstrzym.) przyjęła kandydaturę p. Heleny Ratka - Fejtko

  • większością głosów (18 za, 2 wstrzym.) przyjęła kandydaturę p. Józefa Pawłowskiego

  • większością głosów (18 za, 2 wstrzym.) przyjęła kandydaturę p. Zbigniewa Myrdy.

Rada jednogłośnie podjęła uchwałę Nr 191/04 w przedmiotowej sprawie.

Do pkt 5i

Radna p. Helena Ratka – Fejtko zgłosiła kandydaturę p. Zbigniewa Rydziela na przewodniczącego Komisji Rolnictwa.

Radny p. Zdzisław Kwiatkowski – zgłosił kandydaturę p. Heleny Ratka – Fejtko.

Radna p. Helena Ratka – Fejtko- nie wyraziła zgody na kandydowanie na przewodniczącą Komisji

Rada większością głosów (14 za, 6 wstrzym.) przyjęła kandydaturę p. Zbigniewa Rydziela i podjęła uchwałę Nr 192/04 w przedmiotowej sprawie.

Do pkt 6

Radny p. Paweł Knapik – czy Gmina zapłaciła mniej za kalendarz, który jest wydany z błędami?

Kierownik Wydz. GRiWZ p. Janusz Sobolewski - nie płaciliśmy za to wykorzystane zostały nasze zdjęcia

Rany p. Jerzy Kapuściński – ukazuje się dużo folderów lub wydawnictw i zwraca się z prośba, aby radnym zaprezentować, te które się pojawiają.

Kierownik Wydz. GRiWZ p. Janusz Sobolewski- nic w tym roku nowego nie wydaliśmy być może Powiat coś publikował.

Do pkt 7

Wobec wyczerpania porządku obrad, Przewodniczący Rady p. Jerzy Wójcik zamknął obrady XVI Sesji Rady Miejskiej.

Protokolant:

Magdalena Jasińska – Wydz. Organizacyjny UM

Przewodniczący

R a d y M i e j s k i e j

Jerzy Wójcik

metryczka


Wytworzył: XVI Sesji Rady Miejskiej w Świeciu (29 stycznia 2004)
Opublikował: Magdalena Jasińska (3 marca 2004, 10:55:56)

Ostatnia zmiana: Magdalena Jasińska (3 marca 2004, 11:16:37)
Zmieniono: zmiana etykietki

rejestr zmian tej informacji »


Liczba odsłon: 2429