Protokół Nr V/07

Protokół Nr V/07  
z V Sesji Rady Miejskiej w Świeciu odbytej w dniu 21 lutego 2007 r.
od godz. 13.00 – 17.30


                                                Otwierając obrady V Sesji Rady Miejskiej w Świeciu 
Przewodniczący Rady p. Jerzy Wójcik stwierdził, że na ogólną liczbę 21 radnych obecnych jest 20 radnych, czyli quorum a Rada może kontynuować obrady i podejmować prawomocne uchwały.
Lista obecności stanowi załącznik do protokołu.

Nieobecny na sesji, ale usprawiedliwiony był p. Paweł Knapik.

Udział w sesji wzięli:
-         Burmistrz Świecia  p. Tadeusz Pogoda,
-         Zastępca Burmistrza p. Zbigniew Podgórski,
-         Sekretarz p. Leszek Żurek,
-         Radca Prawny p. Wojciech Górski,
-         Kierownik Wydz. BAGiGG p. Wiesław Ratkowski
-         Pracownik Wydz. BAGiGG p. Jan Adamczyk,
-         Kierownik Wydz. WPRGiPG p. Janusz Sobolewski,
-         Kierownik Wydz. ROŚiGK p. Edyta Kliczykowska,
-         Kierownik OOiW p. Waldemar Fura,
-         Kierownik OPS p. Lidia Lemańska,
-         Kierownik OC p. Roman Witt,
-         Kierownik Wydz. Inwestycyjnego p. Ryszard Sadowski,
-         Kierownik Wydz. PS p. J. Eichler,
-         Prezes ZGM p. Paweł Bednarski,
-         Kierownik Miejskiej Biblioteki Publicznej p. Beata Szymańska,
-         Kierownik OKSiR p. Romuald Dworakowski,
-         Kierownik KiS p. Ireneusz Landowski,
-         Komendant SM p. Janusz Dzięcioł,
-         przedstawiciele lokalnych mediów.
Zaproszeni goście:
- Komendant Powiatowy Policji p. Andrzej Feit.
 
 
Porządek obrad:
 
1.      Otwarcie sesji i stwierdzenie quorum.
2.      Przyjęcie protokołu z poprzedniej sesji.
3.      Informacja Przewodniczącego o działaniach Rady w okresie międzysesyjnym.
4.      Sprawozdanie Burmistrza o działalności międzysesyjnej.
5.      Stan bezpieczeństwa w Gminie Świecie z uwzględnieniem bezpieczeństwa w szkołach.
6.      Podjęcie uchwał w sprawie:
a)      wydania opinii odnośnie proponowanego specjalnego obszaru ochrony siedlisk Natura 2000 „Zamek Świecie”,
b)      przyjęcia planów pracy stałych Komisji Rady Miejskiej w Świeciu na 2007 rok,
c)      zabezpieczenia corocznie w budżecie gminy odpowiednich środków finansowych  na pomoc zdrowotną dla nauczycieli oraz formy udzielania tej pomocy,
d)      najniższego wynagrodzenia zasadniczego w I kategorii zaszeregowania i wartości jednego punktu do ustalania miesięcznych stawek wynagrodzenia zasadniczego dla pracowników zatrudnionych w Ośrodku Pomocy Społecznej,
e)      odwołania kierownika urzędu stanu cywilnego,
f)        powołania kierownika urzędu stanu cywilnego,
g)      zmiany Uchwały Rady Miejskiej w Świeciu Nr 36/07 z dnia 18 stycznia 2007 r.
o uchwaleniu budżetu Gminy Świecie na rok 2007,
h)      przystąpienia do opracowania planu zagospodarowania przestrzennego dla terenu zawartego między ulicą Tucholską a terenami Zakładu Mondi zgodnie z załącznikiem Nr 1.
7.      Interpelacje i zapytania radnych.
8.      Zakończenie
 
Do pkt 2
Rada jednogłośnie przyjęła protokół z poprzedniej sesji.
 
Do pkt 3
Przewodniczący Rady p. Jerzy Wójcik przedstawił informację o działaniach Rady w okresie międzysesyjnym.
Informacja stanowi załącznik do protokołu.
 
Do pkt 4
Sprawozdanie o działalności międzysesyjnej złożył Burmistrz Świecia p. Tadeusz Pogoda.
Sprawozdanie stanowi załącznik do protokołu.
 
Radna p. Gabriela Chmiel - zapytała o spotkanie z Prezesem Pomorskiej Strefy Ekonomicznej.
 
Burmistrz Świecia p. Tadeusz Pogoda - odpowiedział, iż odbyły się dwa spotkania w sprawie przyłączenia Vistuli do Bydgoskiej Strefy Ekonomicznej i na pierwszym całkowicie wykluczono taką możliwość. Natomiast na kolejne spotkanie razem z p. Sobolewskim przygotowaliśmy się bardzo rzetelnie merytorycznie i 2 lutego pokazała się „iskierka nadziei”. Główna decyzja będzie należała do rady Ministrów.
 
Do pkt 5
Informację na temat stanu bezpieczeństwa w Gminie Świecie z uwzględnieniem bezpieczeństwa w szkołach przedstawili kolejno: Kierownik OOiW p. Waldemar Fura, Kierownik OC p. Roman Witt, Komendant SM p. Janusz Dzięcioł, Komendant Powiatowy Policji p. Andrzej Feit.
 
Komendant SM p. Janusz Dzięcioł - wręczył Przewodniczącemu Rady p. Jerzemu Wójcikowi maskotkę symbolizującą SM, która będzie wspomagała działania w szkołach.
 
Radna p. Helena Ratka - Fejtko - stwierdziła, że cieszy wzrost bezpieczeństwa w Gminie. Jest jednak obszar spraw, który budzi poważne refleksje, a mianowicie - przemoc w rodzinie. Zastanawia liczba dzieci pokrzywdzonych w przemocy domowej?
 
Komendant Powiatowy Policji p. Andrzej Feit - odpowiedział, iż ta strefa działań jest o tyle trudna, że wszystko odbywa się w mieszkaniach i policjanci mogą jechać na interwencje na telefoniczne wezwanie poszkodowanego lub np. sąsiada. Przestępstwa tego typu ścigane są tylko na wniosek kobiety. Policja otacza poszkodowanych opieką poprzez założenie niebieskiej karty i pomoc dzielnicowego co często poprawia sytuację w rodzinie.
W momencie, gdy matka ukrywa przemoc policja z urzędu kieruje sprawę do sądu. Później pod dyktando sądu rodzice pozbawiani są praw rodzicielskich. Ilość wniesionych spraw świadczy o zwiększeniu zaufania do munduru i coraz częściej występują do nas o pomoc.
 
Radna p. Helena Ratka - Fejtko - obok kodeksu karnego mamy ustawę o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie, jeżeli sprawa do sądu nie trafia to ma to już zupełnie inny wydźwięk.
 
Radny p. Leszek Piotrowski - stwierdził, że wskazana w analizie ilość młodzieży pod wpływem alkoholu jest pomyłką, gdyż wystarczałoby spisać osoby wychodzące z dyskoteki
i ta liczba już przekroczyłaby ten roczny stan. Właśnie takimi przybytkami jak dyskoteki powinna zainteresować się SM i policja.
 
Radna p. Helena Ratka - Fejtko - zapytała, czy szeroko przeprowadzona diagnoza stanu bezpieczeństwa w gimnazjach będzie miała odpowiedź w postaci działań resocjalizacyjnych
i profilaktycznych, i czy takie same badania będą przeprowadzone w szkołach podstawowych?
 
Kierownik OOiW p. Waldemar Fura - potwierdził, iż na podstawie wyników tych badań prowadzone są działania zapobiegające przemocy w szkołach. Ponadto my na bieżąco kontrolujemy stan bezpieczeństwa i na tej podstawie przygotowujemy program działania resocjalizacyjnego. Będą również powołane zespoły do przeprowadzenia diagnozy w szkołach podstawowych, ale dopiero po podsumowaniu działań w gimnazjach.
 
Radna p. Gabriela Chmiel - stwierdziła, iż mamy Młodzieżową Radę Gminy i możnaby wykorzystać ich pomoc w walce z przemocą w szkołach.
 
Radna p. Helena Ratka - Fejtko -   odpowiedziała, że została powołana komisja MRG, która będzie zajmowała się właśnie tą tematyką. Na sesji obecny jest przewodniczący MRG, który może potwierdzić ten fakt.
 
Przewodniczący MRG p. Paweł Lonser - potwierdził słowa p. Fejtko i dodał, iż właśnie teraz komisja rozpoczyna swoje działania w tym zakresie.
 
Radna p. Sylwia Papkiewicz - zapytała, co się dzieje z rodzinami, dla których założono niebieska kartę, w których kobieta nie chce złożyć wniosku, czy podejmowano jakieś kroki np. terapia pedagogiczna?
 
Komendant Powiatowy Policji p. Andrzej Feit - odpowiedział, iż rodziny są pod naszą stała ochroną, ponadto są informowane, gdzie mogą uzyskać dodatkową pomoc.
 
Radny p. Adam Cieślak - zapytał o kradzieże samochodów i prowadzona w zeszłym roku akcję - czy takie akcje są jeszcze przewidziane, czy może będzie kontynuowana ta akcja?
 
Komendant Powiatowy Policji p. Andrzej Feit - odpowiedział, że problem z kradzieżą samochodów polega na tym, że są one zgłaszane po kilkunastu godzinach. Takie jest specyficzne położenie naszego miasta, że praktycznie jest to miasto „przejezdne” i mimo, że często wiemy kto to zrobił, to ta wiedza jest praktycznie tylko dla nas, bo nie mamy dowodów, z którymi możnaby udać się do sądu. Wiemy, że samochody lepszych marek znajdują się w Trójmieście a pozostałe jadą w stronę Bydgoszczy. Tym procederem zajmują się grupy przestępcze i to znacznie utrudnia działania. Wykrywalność jest niska, gdyż przestępca musi być złapany na gorącym uczynku, w przeciwnym razie on się do tego nie przyzna, chociaż należy dodać, iż technika bardzo w tej sytuacji pomaga.
 
Do pkt 6a
Kierownik Wydz. ROŚiGK p. Edyta Kliczykowska przedstawiła projekt uchwały w sprawie wydania opinii odnośnie proponowanego specjalnego obszaru ochrony siedlisk Natura 2000 „Zamek Świecie”.
 
Kluby Radnych: Nasze Świecie, PO i Centroprawica, OPS nie wniosły uwag do projektu uchwały, natomiast PiS będą głosowali indywidualnie.
Komisja Prawa, Porządku Publicznego i Spraw Obywatelskich oraz Komisja Gospodarki Przestrzennej i Ochrony Środowiska wyraziły opinię pozytywną do projektu uchwały.
 
Radna p. Gabriela Chmiel - stwierdziła, że ma problem z wydaniem opinii w tej sprawie, ponieważ Minister dał tylko propozycję obszaru objętego ochroną i powinny zostać przeprowadzone badania naukowe na tym terenie, które byłyby uzasadnieniem do opinii. Pisanie, że jest to nielogiczne - ja tego nie rozumiem.
 
Radny p. Józef Pawłowski - zapytał, czy opinia wydana przez radę jest wiążąca?
 
Kierownik Wydz. ROŚiGK p. Edyta Kliczykowska - odpowiedziała - ponieważ pismo
z ministerstwa przyszło do nas miesiąc temu i dokładnie tyle samo czasu mamy na odpowiedź to nie było możliwości przeprowadzenia dodatkowych badań i żaden naukowiec w tym czasie by się tego nie podjął. W uzasadnieniu opierała się na poważnym opracowaniu „Propozycja optymalnej sieci obszarów Natura 2000 w Polsce - Shadow list”, w którym wypowiada się mnóstwo autorytetów w tej dziedzinie. Nielogiczne jest to, że do tej pory w opracowaniach pojawia się obszar 0,1 ha no i raptem pojawia się teren tysiąc krotnie większy. Właśnie takie postępowanie wydaje się być nielogiczne.
Opinia wydana przez radę nie jest wiążąca
 
Rada większością głosów (18 za, 2 wstrzym.) podjęła uchwałę Nr 43/07
w przedmiotowej sprawie.

 
Do pkt 6b
Projekt uchwały w sprawie przyjęcia planów pracy stałych Komisji Rady Miejskiej w Świeciu na 2007 rok przedstawili kolejno:
- Przewodniczący Komisji PPPiSO p. Józef Pawłowski,
- Przewodniczący Komisji GPiOŚ p. Janusz Rogala,
- Przewodnicząca Komisji OiK p. Helena Ratka - Fejtko,
- Przewodniczący Komisji PGiF p. Janusz Branicki,
- Przewodnicząca RZiOS p. Gabriela Chmiel,
- Przewodniczący Komisji Rolnictwa p. Zbigniew Rydziel,
- Przewodniczący Komisji Rewizyjnej p. Adam Cieślak, który dodał, że dobrze by było, aby przewodniczący poszczególnych komisji wcześniej przedkładali projekty planów pracy tak by wszyscy radni mogli się wcześniej z nimi zapoznać,
- Przewodniczący Komisji STiR p. Henryk Trochowski.
 
Przewodniczący Rady p. Jerzy Wójcik - dodał, że uczestniczył w spotkaniu, na którym komisje Sejmiku Województwa Kujawsko - Pomorskiego zadeklarowały chęć współpracy
i w ramach możliwość uczestnictwa w spotkaniach z chętnymi komisjami rady.
 
Rada jednogłośnie podjęła uchwałę Nr 44/07 w przedmiotowej sprawie.
 
 
Do pkt 6c
Kierownik OOiW p. Waldemar Fura przedstawił projekt uchwały w sprawie zabezpieczenia corocznie w budżecie gminy odpowiednich środków finansowych  na pomoc zdrowotną dla nauczycieli oraz formy udzielania tej pomocy.
 
Kluby Radnych: Nasze Świecie, PiS, PO i Centroprawica oraz OPS nie wniosły uwag do projektu uchwały.
Komisja Oświaty i Kultury wyraziła opinię pozytywną do projektu uchwały.
(Sesję opuściła p. Szolgionia i p. Plewa.)
 
Radna p. Helena Ratka Fejtko - zgłosiła wnioski by:
- w § 1 pkt 1 dopisać: „oraz nauczycieli emerytów i rencistów”;
- w § 1 pkt 2 zmienić zapis na: „w tym kryteria uprawniające daną osobę do korzystania
z pomocy zdrowotnej”;
- w § 4 pkt 7  zmienić zapis na: „oświadczenia o zachowaniu tajemnicy co do danych”.
 
Kierownik OOiW p. Waldemar Fura - stwierdził, iż te uwagi bardziej ukonkretniają zapisy.
 
Radny p. Józef Pawłowski - zaproponował, by § 3 projektu uchwały doprecyzować zapis
i dodać „nauczycieli czynnych zawodowo”.
 
Radny p. Adam Cieślak - podtrzymał propozycję p. Pawłowskiego; jeżeli mówimy „nauczycieli oraz nauczycieli emerytów i rencistów” to nie brzmi to dobrze, dlatego proponuje by zmienić ten zapis. Tym bardziej, że w uzasadnieniu jest napisane „nauczycieli czynnych zawodowo”.
 
Kierownik OOiW p. Waldemar Fura - odpowiedział, że można to w ten sposób zapisać, gdyż tak naprawdę niczego to nie zmienia.
 
W wyniku głosowania Rada:
- większością głosów (17 za, 1 wstrzym.) przyjęła wniosek p. Fejtko o wprowadzenie zmian w §1 pkt 1;
-  większością głosów (17 za, 1 wstrzym.) przyjęła wniosek p. Fejtko o wprowadzenie zmian w §1 pkt 2;
- jednogłośnie przyjęła wniosek p. Fejtko o wprowadzenie zmian w§ 4 pkt 7;
- większością głosów (9 za, 3 przeciw, 5 wstrzym.) przyjęła wniosek p. Pawłowskiego poparty przez p. Cieślaka o dopisanie § 3 projektu uchwały „nauczycieli czynnych zawodowo”.
 
Rada jednogłośnie podjęła uchwałę Nr 45/07 w przedmiotowej sprawie.
 
Do pkt 6d
Kierownik OPS p. Lidia Lemańska przedstawiła projekt uchwały w sprawie najniższego wynagrodzenia zasadniczego w I kategorii zaszeregowania i wartości jednego punktu do ustalania miesięcznych stawek wynagrodzenia zasadniczego dla pracowników zatrudnionych w Ośrodku Pomocy Społecznej.
 
Kluby Radnych: Nasze Świecie, PiS, PO i Centroprawica oraz OPS nie wniosły uwag do projektu uchwały.
Komisja Rodziny, Zdrowia i Opieki Społecznej, Komisja Prawa, Porządku Publicznego
i Spraw Obywatelskich oraz Komisja Polityki Gospodarczej i Finansowej wyraziły opinię pozytywną do projektu uchwały.
 
Rada jednogłośnie podjęła uchwałę Nr 46/07 w przedmiotowej sprawie.
 
Do pkt 6e
Burmistrz Świecia p. Tadeusz Pogoda przedstawił projekt uchwały w sprawie odwołania kierownika urzędu stanu cywilnego.
 
Kluby Radnych: Nasze Świecie, PiS, PO i Centroprawica oraz OPS nie wniosły uwag do projektu uchwały.
 
Przewodniczący Rady p. Jerzy Wójcik - podziękował p. Leszkowi Żurkowi za dotychczasowe pełnienie obowiązków kierownika USC.
 
Rada jednogłośnie podjęła uchwałę Nr 47/07 w przedmiotowej sprawie.
 
 
Do pkt 6f
Burmistrz Świecia p. Tadeusz Pogoda przedstawił projekt uchwały w sprawie powołania kierownika urzędu stanu cywilnego.
 
Kluby Radnych: Nasze Świecie, PiS, oraz OPS nie wniosły uwag do projektu uchwały, natomiast PO i Centroprawica będą głosowali indywidualnie.
 
Radny p. Leszek Piotrowski - stwierdził, że w prasie pojawiły się insynuacje na temat zatrudnianych w UM kierowników i w związku z tym zapytał, ilu kierowników należy do OPS-u i czy nowo powoływany kierownik jest jego członkiem?
 
Burmistrz Świecia p. Tadeusz Pogoda- odpowiedział, że p. Andrzej Krawański kandydował do Rady Powiatu z ramienia OPS-u, ale nie jest jego członkiem. Natomiast członkiem Stowarzyszenia Komitetu Wyborczego OPS jest p. Waldemar Fura, p. Wiesław Keller oraz niepracująca już p. Krystyna Radtke.
 
Przewodniczący Rady p. Jerzy Wójcik - życzył powodzenia p. Krawańskiemu na nowym stanowisku.
 
Rada większością głosów (16 za, 2 wstrzym.)  podjęła uchwałę Nr 48/07 w przedmiotowej sprawie.
 
Do pkt 6g
Burmistrz Świecia p. Tadeusz Pogoda przedstawił projekt uchwały w sprawie zmiany Uchwały Rady Miejskiej w Świeciu Nr 36/07 z dnia 18 stycznia 2007 r. o uchwaleniu budżetu Gminy Świecie na rok 2007. Ponadto zgłosił autopoprawkę.
 
Kluby Radnych: Nasze Świecie, OPS nie wniosły uwag do projektu uchwały, natomiast PiS wyrażą swoje stanowisko po dyskusji a PO i Centroprawica będą głosowali indywidualnie.
Komisja Prawa, Porządku Publicznego i Spraw Obywatelskich, Komisja Gospodarki Przestrzennej i Ochrony Środowiska, Komisja Sportu, Turystyki i Rekreacji, Komisja Rolnictwa oraz Komisja Polityki Gospodarczej i Finansowej wyraziły opinię pozytywną do projektu uchwały.  
(Radna p. Halina Szolginia powróciła na sesję.)
 
Radny p. Bogdan Tarach - zapytał o zakup karetki dla ratownictwa wodnego w strukturze Powiatu - ten zapis jest nie na miejscu, ponieważ szpital od 2004 r. jest w posiadaniu spółki Know How. Szpital w 2005 roku wygenerował 2 mln zysku, jaki dochód jest za 2006 r.? Kupujemy karetkę a zapis jest odnośnie Powiatu, który przejął wszystkie zobowiązania  finansowe szpitala i nie stać Powiatu na utrzymanie dróg a my w ten sposób umarzamy podatek na cztery lata do przodu i dlatego proponuje wykreślić ten zapis.
Druga sprawa to oświetlenie ulic - czy będzie oświetlona droga do Chaty w Chrystkowie?
  
Burmistrz Świecia p. Tadeusz Pogoda - odpowiedział, iż w uzasadnieniu nie musi być formalne określenie i tylko dla pokazania wszystkim zapisano „szpital powiatowy” mimo, że wiadomo, iż jest to spółka „Nowy Szpital”. Rzeczywiście na początku były zamierzenia by kupić karetkę w systemie listingowym, ale po dokładnej analizie okazało się, że było by to o 40 tys. więcej w ciągu 4 lat. Przeprowadzimy przetarg i dzięki temu jakiś upust też może uzyskamy. Wszystkie działania inwestycyjne, które szpital musi poczynić w szczególności w zakresie bezpieczeństwa przeciwpożarowego a dochód spółki nie jest dzielony miedzy udziałowców. Powyższe fakty przyczyniły się do podjęcia takiej decyzji. Jeśli chodzi o ilość potrzeb związanych z oświetleniem ulic na terenach wiejskich jest tak dużo i widzicie Państwo, że nie jest tu określone, które konkretnie miejsca będą podlegały inwestycjom, gdyż dopiero po dokładnym przeanalizowaniu wszystkich wniosków zgłoszonych na zebraniach sołeckich wybierzemy te, które muszą w pierwszej kolejności być realizowane. Na pewno nie wszystko uda nam się zrealizować.
   
Radny p. Janusz Rogala - dodał, że ponieważ p. Tarach również jest członkiem Komisji GPiOŚ, w planie pracy komisji jest zapisane w marcu posiedzenie wyjazdowe wraz z Komisją Rolnictwa właśnie w sprawie oświetlenia wsi oraz stanu dróg.
 
Radna p. Sylwia Papkiewicz - stwierdziła, że to chyba zbyt szumne określenie „Park 1000-lecia”, gdyż po wybudowaniu hali widowiskowo - sportowej zbyt wiele z niego nie zostanie. W tej chwili to raczej skwer niż park. Jaki jest przewidziany koszt tego zagospodarowania? Ponadto ile będzie wynosił koszt zorganizowania gali z okazji otwarcia hali?
 
Kierownik Wydz. ROŚiGK p. Edyta Kliczykowska - odpowiedziała, że z przodu raczej nie widać, ale z tyłu pozostała sporo miejsca i należy doprowadzić je do porządku. Nazwa „Park 1000-lecia” jest nazwą zwyczajowo przyjętą i jeśli Państwo będą chcieli mogą to zmienić. Przewidujemy około 100 tys. na to zadanie.
 
Burmistrz Świecia p. Tadeusz Pogoda - jeśli chodzi o otwarcie hali to jeszcze nie zrobiono dokładnego kosztorysu, ale będzie to około 10 tys. zł.
 
Rada większością głosów (17 za, 1 wstrzym.) podjęła uchwałę Nr 49/07
w przedmiotowej sprawie.

 
Do pkt 6h
Pracownik Wydz. BAGiGG p. Jan Adamczyk przedstawił projekt uchwały w sprawie przystąpienia do opracowania planu zagospodarowania przestrzennego dla terenu zawartego między ulicą Tucholską a terenami Zakładu Mondi zgodnie z załącznikiem Nr 1.
 
Kluby Radnych: Nasze Świecie, PiS, PO i Centroprawica, OPS nie wniosły uwag do projektu uchwały.
Komisja Gospodarki Przestrzennej i Ochrony Środowiska wyraziła opinię pozytywną do projektu uchwały.
 
Radny p. Adam Cieślak - zauważył, iż w §1 zapisano „realizacją” a powinno być „realizację”.
 
Rada jednogłośnie podjęła uchwałę Nr 50/07 w przedmiotowej sprawie.

 
Do pkt 7
Przewodniczący Rady p. Jerzy Wójcik -  stwierdził, iż wpłynęła jedna interpelacja od Radnego p. Bogdana Taracha.
Interpelacja stanowi załącznik do protokołu.
 
Radny p. Leszek Piotrowski - zapytał, kiedy jako Rada przyjrzymy się przejazdom i ilości wypadków i stłuczek na terenie Świecia. Dlaczego nie jest budowane połączenie ulicy Cukrowników z Wodną - to bardzo odciążyłoby miasto i zmniejszyłoby ilość wypadków w mieście. Jesteśmy teraz w okresie martwym i na razie idzie przez miasto przejechać, ale czy jesteśmy przygotowani na bezpieczny przejazd w okresie letnim?
 
Przewodniczący Rady p. Jerzy Wójcik- stwierdził, że to raczej jest interpelacja i nie wie czy da się odpowiedzieć na to pytanie od razu.
 
Burmistrz Świecia p. Tadeusz Pogoda - odpowiedział, że wypadki zdarzają się nie z tego powodu, ale z powodu nie przestrzegania przepisów. Wie, że ulica Cukrowników jest w planie, ale prosi o zwrócenie uwagi, czego oczekują od nas mieszkańcy nowych osiedli, gdzie po różnych wykopach nie idzie przejechać. Nie da się zrobić wszystkiego, ul. Cukrowników jest w planie, ale poczekajmy, być może powstaną tam nowe inwestycje i powstanie ulica bez zaangażowania finansów gminy.
 
Wiceprzewodniczący Rady p. Waldemar Wysocki - poinformował, że jesteśmy jako gmina organizatorem Mistrzostw Województwa w biegach na przełaj. W Grucznie przy Młynie będzie meta i start imprezy. Zaprosił wszystkich radnych na godz. 12.00 3 marca. Celem zawodów jest promowanie naszej gminy i ma nadzieję, że wejdzie to na stałe do kalendarza imprez sportowych w Naszej Gminie.
 
Do pkt 8
Wobec wyczerpania porządku obrad, Przewodniczący Rady p. Jerzy Wójcik zamknął obrady V Sesji Rady Miejskiej.

Protokolant:
Magdalena Jażdżewska – Wydz. Organizacyjny UM
                                               

Przewodniczący
Rady Miejskiej
 
Jerzy Wójcik

metryczka


Wytworzył: Rada Miejska w Świeciu (29 marca 2007)
Opublikował: Magdalena Jażdżewska (Biuro Rady Miejskiej) (6 kwietnia 2007, 09:48:29)

Ostatnia zmiana: Krystyna Sopońska (Biuro Rady Miejskiej) (3 grudnia 2014, 13:06:48)
Zmieniono: przeniesienie do katalogu archiwum

rejestr zmian tej informacji »


Liczba odsłon: 2349